Treść główna

O nas

Tworzymy dla Ciebie obuwie już od 1999 roku.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski
Przeglądaj
Od samego początku stawialiśmy na precyzje i wygodę, połączoną z szykiem i elegancją.

Jesteśmy niewielkim, ale stale rozwijającym się przedsiębiorstwem, w które wkłada serce cała nasza rodzina. Produkcja wysokiej jakości obuwia damskiego to nie nasza praca, lecz pasja, którą z zapałem pielęgnujemy. Inspiracją dla naszych działań są Kobiety - to właśnie dla nich tworzymy nasze produkty wierząc, że spełnią ich wszelkie wymagania i potrzeby.

Nasza rodzinna firma powstała w 1999 roku w Częstochowie. Od wielu lat budujemy świadomą markę, w którą wkładamy całe serce i energię. Każdy nasz produkt powstaje z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół - od zamysłu i projektu, poprzez dobranie gatunkowych komponentów, aż po wykończenie. Buty, które produkujemy są tworzone przede wszystkim z myślą o jakości i wygodzie, dlatego też nowe modele testujemy sami wraz z modelkami, aby finalny produkt był w pełni zadowalający pod każdym kątem.

Rozwój Stawiamy na precyzje i wygodę

Jako firma Kaniowscy byliśmy początkowo małym zakładem, ale prężny rozwój i zaangażowanie wielu ludzi sprawiły, że dziś nasze przedsiębiorstwo zatrudnia kilkadziesiąt osób i współpracuje z wieloma lokalnymi zakładami. Od lat jesteśmy obecni na najważniejszych targach obuwniczych w Polsce i za granicą, co owocuje kolejnymi pomysłami na rozwój wcielanymi w życie. Ciepły odbiór coraz większego grona klientek sprawia, że mamy jeszcze więcej siły i zapału do tego, co robimy.

To co nas wyróżnia na tle innych marek, to nie tylko dbałość o najdrobniejszy detal, ale przede wszystkim wygoda naszych produktów, które sprzedajemy zarówno na terenie naszego kraju, jak i w Europie środkowo-wschodniej. Każdy z modeli, który trafia do sprzedaży jest produkowany na bieżąco, dzięki czemu unikamy nadprodukcji i możemy się skupić na nowych projektach. Chcemy budować markę, z którą będą mogły się identyfikować Kobiety ceniące sobie jakość, komfort, a także styl i ponadczasowość. To właśnie one nas inspirują i dla nich chcemy tworzyć jak najlepsze obuwie.

Wartości Gwarancja najwyższej jakości

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Wieloletnia praktyka oraz liczne szkolenia pozwoliły nam zdobyć ogromne doświadczenie w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości obuwia.

POLSKA PRODUKCJA

Nie zlecamy produkcji za granicą. Jesteśmy przedsiębiorstwem o polskich korzeniach i produkujemy obuwie wyłącznie w naszym kraju.

DOPRACOWANY PRODUKT

Przywiązujemy ogromną uwagę do projektowania i szycia obuwia. Zanim model trafi do produkcji, ściśle pracujemy nad dopracowaniem każdego, najmniejszego detalu.

SPRAWDZONE MATERIAŁY

Korzystamy z najwyższej jakości dostępnych materiałów, które zamawiamy tylko od sprawdzonych dostawców.

Proces produkcji Projektowanie oraz wybór komponentów

Nasze obuwie projektujemy w oparciu o włoskie trendy połączone z ponadczasową klasyką. Każdy pomysł przelewamy na papier, a następnie skrupulatnie przymierzamy różne materiały, które będą najlepiej pasować do szkicu. Dobieramy najmodniejsze kopyta, podeszwy i obcasy, a także wzbogacamy projekt o nietuzinkowe dodatki.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Przygotowywanie prototypu

Po wybraniu projektu przygotowujemy prototyp modelu w rozmiarze 37. Wykrawamy poszczególne elementy obuwia, dobieramy docelową podeszwę, obcas oraz zdobienia, a gdy jest to niezbędne, nanosimy zmiany. Gotową konstrukcję testujemy, aby wiedzieć, jak leży na stopach oraz jak się prezentuje.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Przygotowanie produkcji

Zaakceptowany przez nas prototyp musi zostać odpowiednio przygotowany do produkcji. Na tym etapie bardzo dokładnie przetwarzamy projekt na różne wersje rozmiarowe. Każdy z rozmiarów jest przygotowywany od podstaw, aby nie odbiegał od jakości i wygody pierwowzoru. Po naniesieniu ewentualnych poprawek, przystępujemy do produkcji.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Krojenie cholewek

Nasze cholewki wykrawamy z wysokogatunkowych skór naturalnych. Przestrzegamy ściśle określonych zasad, które sami sobie narzuciliśmy. Każdy płat skóry wykorzystywany jest w sposób maksymalny, aby nie produkować zbędnych odpadów. Odpowiednio układamy wzory i z wielką precyzją je wycinamy.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Szycie cholewek

Staranne szycie cholewek wpływa nie tylko na samą estetykę obuwia, ale również na jego trwałość. Chcemy, aby nasze buty służyły jak najdłużej, dlatego do jego szycia przywiązujemy szczególną uwagę. Zarówno wklejanie usztywnień, wszywanie zamków, jak i mocowanie ozdób jest pracochłonne, ale dzięki temu możemy zachować wysoką jakość produktu.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Ćwiekowanie

Ćwiekowanie jest procesem wymagającym ogromnego doświadczenia, dlatego zajmują się tym u nas wykwalifikowani rzemieślnicy. Działanie to ma bezpośredni wpływ na finalny wygląd i kształt obuwia - każda cholewka nakładana jest na tzw. kopyto, odpowiednio naciągana i przybijana do skórzanej pod podeszwy drobnymi gwoździkami.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Obróbka termiczna

Aby uzyskać docelowy kształt obuwia i zniwelować naturalne naprężenia skóry, nasze buty poddajemy specjalnej obróbce termicznej. Podgrzanie skóry do optymalnej dla niego temperatury powoduje jego obkurczenie się na kopycie, dzięki czemu uzyskujemy finalną formę obuwia.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Drasanie oraz montowanie podeszwy

Jednym z ostatnich kroków w produkcji obuwia jest drasanie. Podczas tej czynności usuwamy nadmiar skóry, który został podczas ćwiekowania, a także przytwierdzamy ją do podeszwy. Dokładne rozprowadzenie kleju pozwala wniknąć mu w strukturę skóry, w wyniku czego oba komponenty są trwale połączone i można przystąpić do przybicia obcasa.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Proces produkcji Wklejanie wkładki oraz procesy pielęgnacyjne

Na sam koniec wklejamy skórzaną wkładkę sygnowaną naszym logo Kaniowski, a także poddajemy obuwie pastowaniu. Odpowiedni dobór past oraz środków ochronnych pozwala skórze zachować piękny, naturalny wygląd oraz trwałość. Tak przygotowane obuwie może trafić do sprzedaży!

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Jak tworzymy buty Wielogodzinny proces to gwarancja jakości

Piotr z wykształcenia jest szewcem, a jego wieloletnie doświadczenie oraz głowa pełna pomysłów sprawiły, że swoim zamiłowaniem do obuwia zaraził całą naszą rodzinę, łącznie z córkami. To on nadzoruje całą produkcję oraz projektuje nowe wzory. Kolekcje tworzy razem z Katarzyną, która równocześnie zajmuje się obsługą klientów i tak jak Piotr, wkłada w swoje obowiązki mnóstwo zaangażowania.

Nasze buty powstają najpierw w głowach. Przelewając pomysły na papier, staramy się odwzorować w projekcie każdy detal, jaki podpowiedziała nam wyobraźnia. Następnie przymierzając różne materiały, starannie dobieramy te, z których szyjemy prototyp. Jeśli spełni on nasze oczekiwania względem jakości, wyglądu oraz wygody, ruszamy z produkcją. Dbamy o każdy etap powstawania obuwia - od rysunku na kartce do realnego produktu - aby spełniało ono wysokie wymagania nasze oraz naszych Klientek.

Ręcznie produkowane buty - rodzinna marka Kaniowski

Materiały Dobór materiałów jest kluczowy

Na wysoką jakość naszego obuwia składają się nie tylko dokładnie stworzone projekty oraz staranne szycie, ale przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów. To od ich rodzaju i gatunku zależy, jak będzie sprawdzał się oraz prezentował finalny produkt. Jeśli nasze obuwie ma być trwałe I wygodne, nie może powstać ze słabych jakościowo półproduktów.

Nasze obuwie szyjemy głównie z wyselekcjonowanych skór włoskich oraz wysokiej klasy materiałów, które są zarezerwowane u dostawców tylko dla naszego rodzinnego przedsiębiorstwa. Pilnujemy dostaw surowców, aby zawsze mieć pewność ich gatunku, niezależnie od tego, czy są to skóry licowe, nubukowe, welurowe, czy też materiały do szycia podeszw i dodatków.

Ręcznie robione buty - rodzinna marka Kaniowski Ręcznie robione buty - rodzinna marka Kaniowski