Treść główna

Buty jako prezent, czy to dobry pomysł?

Buty jako prezent, czy to dobry pomysł?
Przeglądaj

Poszukując prezentu dla kogoś bliskiego często chcemy wybrać coś zaskakującego i unikalnego, aby pokazać swoje zaangażowanie oraz pomysłowość. Buty zdecydowanie wpisują się na listę oryginalnych podarunków, ale czy jest to dobry pomysł?

Buty na prezent – od czego zacząć?

Z pewnością każdy ma w głowie listę rzeczy, których nie chciałby dostać w prezencie. Mogą to być nieszczęsne skarpetki pod choinkę, czy banalny zestaw kosmetyków kupiony w markecie. A jak sprawa ma się z butami? Zdecydowanie nie należą one do popularnych prezentów, jakie jesteśmy przyzwyczajeni dawać bądź przyjmować, co nie znaczy jednak, że należy się takich podarków wystrzegać.

Obuwie może być prezentem trafionym, który sprawi obdarowanemu ogromną radość. Z wielu względów warto jednak przemyśleć swój pomysł na taki podarunek. Przede wszystkim nie powinien być to prezent w formie niespodzianki – szczególnie w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni gustu obdarowywanej osoby oraz tego, jaki nosi rozmiar obuwia. Może się po prostu okazać, że posiada ona już podobny model lub nie czuje się dobrze w danym fasonie.

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru obuwia jest jego rozmiar. Można to sprawdzić będąc u danej osoby w domu lub po prostu poprosić o pomoc jej najbliższą rodzinę lub znajomych. Podczas luźnej rozmowy można także sugestywnie wypytać o jakich butach marzy lub jakie ma zamiar niedługo kupić. Dobrym pomysłem jest również wspólne wyjście na zakupy i odwiedzenie sklepu obuwniczego pod pretekstem chęci sprawdzenia nowych kolekcji. Łatwo jest wtedy sprawdzić, co wpadło w oko osobie, którą chcemy obdarować.

Jakie buty są najlepsze na prezent i dla kogo?

Nie ma rodzaju obuwia, które byłoby najlepszym wyborem na prezent. To tak naprawdę kwestia indywidualna i będzie zależeć jedynie od gustu i preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Z pewnością czółenka, botki oraz sztyblety należą do najbardziej uniwersalnych typów obuwia, które pasują do różnych stylizacji i praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Można więc je uznać za tak zwany “bezpieczny prezent”.

Kto będzie zadowolony z otrzymania butów w prezencie? Z pewnością taki podarek najbardziej zadowoli osobę interesującą się modą, która choć w niewielkim stopniu stara się ubierać zgodnie z panującymi trendami. Można wtedy wybrać coś z najnowszych kolekcji lub pokusić się o parę rozpoznawalnej marki.

Buty będą także dobrym pomysłem dla kolekcjonerów, którzy zawsze znajdą w domu miejsce na jeszcze jedną parę. To będzie również świetny podarek dla osoby, która pragnie kupić sobie dany model obuwia, ale z różnych powodów nie może sobie na to pozwolić i ciągle przekłada zakup.