Treść główna

2. Buty ślubne – jakie wybrać, aby przetańczyć całą noc.

Buty ślubne – jakie wybrać, aby przetańczyć całą noc.
Przeglądaj

Ślub to wielkie wyzwanie dla panny młodej, która od wczesnych godzin porannych, aż po sam koniec przyjęcia weselnego jest zazwyczaj w ciągłym ruchu. Jak sprawić, aby przez ten czas nogi nie odmówiły posłuszeństwa? Dobierając zjawiskowo piękne i jednocześnie komfortowe buty weselne!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów ślubnych?

Wybór butów na ślub nie jest łatwym zadaniem. Muszą one nie tylko pasować do sukni ślubnej, ale także być wygodne. Obuwia nie można kupować na ostatnią chwilę, aby w trakcie uroczystości nie okazało się, że zaczyna ono obcierać bądź jest niewygodne do tańczenia. Oto kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować podczas zakupu butów ślubnych:

  1. Wybierz właściwy rozmiar

Choć sprawa z wyborem rozmiaru obuwia wydaje się banalna, to jednak wiele osób ma z tym problem. Buty muszą pasować idealnie – bez uciśnięć i luzów. Jeśli podczas ślubu będziesz w rajstopach, to powinnaś je założyć również na przymiarki obuwia. Pamiętaj także o tym, aby przymierzać oba buty i chwilę w nich pochodzić zanim zdecydujesz się je kupić.

  1. Sprawdź wnętrze obuwia

Nierówne obszycia wewnątrz obuwia mogą przyczyniać się do powstawania bolesnych otarć. Szczególnie dobrze sprawdź czubek oraz zapiętek – nie może być tam nadmiaru materiału oraz nierównych przeszyć. Buty powinny być również dobrze wyprofilowane, co zapobiegnie nadmiernego męczenia się stóp.

  1. Omijaj sztuczne materiały

Staraj się unikać kupowania butów ze sztucznych materiałów. Najczęściej powodują one odparzenia i otarcia, szczególnie gdy jesteś cały dzień na nogach. Naturalna wyściółka oraz wkładka zapewniają skórze odpowiednią cyrkulację powietrza, a do tego są bardziej miękkie i lepiej dopasowują się do stóp.

Białe szpilki na niskim obcasie

Klasyczne szpilki w kolorze nude

Złote sandały na ozdobnym obcasie

  1. Szpilka, obcas czy płaska podeszwa?

Buty na obcasie lub szpilce bardzo ładnie podkreślają linię łydki. Z tego powodu większość kobiet wybiera taki rodzaj obuwia na swój ślub. Stawiając na klasykę, pamiętaj aby dobrze przemyśleć wysokość obcasów, aby były dobrze zgrane z długością sukni ślubnej. Przed zakupem butów, sprawdź także rodzaj materiału użytego na fleki – plastikowe mogą się ślizgać na parkiecie.

Jeśli jednak nie chodzisz na co dzień w butach na obcasie i źle się w nich czujesz, nie kupuj ich na siłę. Płaskie obuwie również może świetnie się prezentować z suknią ślubną, a do tego znacznie lepiej się w nim tańczy. Zamiast klasycznych szpilek, postaw na zmysłowe sandały lub gustowne mokasyny. Na pewno znajdziesz model z pięknymi aplikacjami, które będą rewelacyjnie pasować do ślubu!

Czółenka ze złotym noskiem

Beżowe czółenka z odkrytą piętą

link do produktu

  1. Gdy się człowiek spieszy…

Nigdy nie kupuj butów w pośpiechu. Zabierz się za to odpowiednio wcześnie, najlepiej tak, aby mieć kupioną parę już na przymiarki sukni. Mając duży zapas czasu do ślubu zdążysz rozchodzić buty, poznać ich ewentualne wady i odpowiednio wcześnie zareagować. Jeśli uznasz, że model jest niewygodny, zdążysz je wymienić.