Treść główna

Zalety skórzanych szpilek.

Zalety skórzanych szpilek.
Przeglądaj

Damskie szpilki to jedne z ulubionych butów wielu kobiet. Ładnie podkreślają nogi i do tego są bardzo uniwersalne, więc pasują na różne okazje. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto wybierać modele wykonane z naturalnej skóry.

Błękitne perłowe szpilki

Czerwone klasyczne szpilki

Welurowe rude szpilki

Szpilki – królowe obuwia damskiego.

Szpilki uchodzą za jedne z najbardziej uniwersalnych i jednocześnie bardzo kobiecych butów. Występują w różnorodnych formach – całkowicie zabudowane, z odkrytymi palcami lub piętami, ze zwężonym czubkiem lub na podsuwce. Wszystkie modele łączy jedno, a jest nim cienki obcas. To właśnie on, niezależnie od wysokości, unosi stopę rysując przy tym piękną linię łydki.

Bez dwóch zdań – szpilki to najbardziej charakterystycznych butów damskich, które można nosić niemal z każdą garderobą. To królowe bali, wesel, wyjść towarzyskich, spotkań biznesowych oraz wielu innych wydarzeń okolicznościowych. Pasują zarówno do garderoby okazjonalnej, jak i tej codziennej.

Kupując damskie szpilki warto kierować się nie tylko ich designem oraz wysokością obcasa, ale przede wszystkim materiałem. To w dużej mierze właśnie on wpływa na komfort, a także bezpośrednio przekłada się na żywotność butów.

Zalety skórzanych szpilek.

Szpilki skórzane są nie tylko uważane za jedne z najbardziej eleganckich butów, ale również za wygodne. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów skóra naturalna umożliwia optymalną wymianę powietrza. Krótko mówiąc – pozwala stopom oddychać. Niweluje to problem bolesnych otarć oraz odparzeń, a także zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi stóp.

Dzięki dobrej chłonności oraz możliwej cyrkulacji powietrza skórzane obuwie minimalizuje ryzyko gromadzenia się bakterii i pleśni, które mogłyby powodować różne dolegliwości skórne. Warto też wiedzieć, że skóra naturalna jest plastyczna – lekko się rozciąga, dopasowując się do kształtu stóp. Również to ma niebagatelny wpływ na wygodę noszenia butów.

Drugim powodem, dla którego warto wybierać szpilki wykonane z naturalnej skóry to fakt, że są one zdecydowanie trwalsze od modeli z materiałów sztucznych. Przy odpowiedniej pielęgnacji, która nie jest wymagająca, buty mogą posłużyć nawet kilkanaście lat, zachowując przy tym pierwotny wygląd. Co więcej, różne ubytki w skórzanych szpilkach można naprawiać u szewca, co nie zawsze jest możliwe w butach ze sztucznych tworzyw.

Pielęgnacja skórzanych szpilek.

Zastanawiasz się jak pielęgnować skórzane szpilki? Tak naprawdę nie jest to skomplikowana czynność i jeśli zachowasz regularność jej wykonywania, twoje buty mogą zachować piękny wygląd przez wiele lat.

Szpilki ze skóry licowej można przecierać wilgotną szmatką. Następnie używa się preparatów ochronnych, przeznaczonych do tego rodzaju materiału. W przypadku szpilek welurowych lub zamszowych należy unikać czyszczenia na mokro. Do pielęgnacji używa się szczoteczki o gumowym włosiu, która pozwala usunąć zabrudzenia. Warto również zaopatrzyć się w specjalny spray chroniący materiał przed wilgocią.